ESP LTD AS-1FR Black Aqua Sunburst Alex Skolnick Signature Elektro Gitar
Dünyada Alex Skolnick kadar saygı gören çok az gitarist vardır; Bay Area thrash metal grubu Testament’ın genç yeteneği olarak ün kazanan Skolnick, zamanla Alex Skolnick Trio ile sergilediği sofistike caz icraları da dahil olmak üzere pek çok farklı türde ustalığını kanıtlamıştır. Japonya’daki ESP Custom Shop luthier’leri tarafından elde üretilen ESP Alex Skolnick FR, geleneksel formuyla tezat oluşturan modern özelliklere sahiptir; gövdeye derin geçme (set-thru) üç parçalı akçaağaç sapı ve "U" formuyla klavyenin her noktasına akıcı bir erişim sunarken, Alex’in kendi imzası olan Seymour Duncan AS manyetikleri sayesinde sadece volüm düğmesiyle çok yönlü tonlara ulaşmanıza imkan tanır. Her manyetik için ayrı volüm kontrolleri, sap manyetiğini ayırmaya (coil-split) yarayan push-pull ton düğmesi ve Floyd Rose Original köprü gibi yüksek kaliteli bileşenlerle donatılan bu enstrüman; alevli akçaağaç kapak üzerindeki Black Aqua Sunburst cilasıyla görsel bir şölen sunarken, aynı zamanda daha ulaşılabilir bir LTD AS-1FR versiyonuna da sahiptir.
Teknik Özellikler
| Gövde Yapısı | Set-Thru |
|---|
| Skala | 24.75" |
|---|
| Gövde Ağacı | Mahogany |
|---|
| Üst Kapak | Flamed Maple |
|---|
| Sap Ağacı | 3Pc Maple |
|---|
| Klavye Ağacı | Rosewood |
|---|
| Klavye Yarıçapı | 305mm |
|---|
| Renk | Black Aqua Sunburst |
|---|
| Üst Eşik Genişliği | 43mm |
|---|
| Eşik Tipi | Locking |
|---|
| Sap Profili | U |
|---|
| Perdeler | 22 XJ |
|---|
| Donanım Rengi | Chrome |
|---|
| Askı Düğmeleri | Dunlop Straplok |
|---|
| Burgular | Grover |
|---|
| Köprü | Floyd Rose Original |
|---|
| Köprü Manyetiği | Seymour Duncan Alex Skolnick Humbucker Set |
|---|
| Orta Manyetik | - |
|---|
| Sap Manyetiği | Seymour Duncan Alex Skolnick Humbucker Set *(Pull Tone for Split) |
|---|
| Manyetik Dizilimi | H-H |
|---|
| Elektronikler | Passive |
|---|
| Kontroller | Volume/Volume/Tone(Push/Pull)/Toggle Switch |
|---|
| Teller | Elixir Nanoweb Light (.010/.013/.017/.026/.036/.046) |
|---|
| Kutu / Kılıf | Hardcase |
|---|