ESP LTD KH-3 Spider Kirk Hammet Signature Elektro Gitar
1991 yılında Metallica'dan Kirk Hammett, ESP'ye tek kesimli bir tasarıma sahip, ancak KH-2 gitarının özelliklerini taşıyan yeni bir gitar talebiyle geldi. Metallica'nın grafik sanatçısı Pushhead, bu yeni enstrüman için özel olarak bir örümcek grafiği tasarladı. KH-3, Kirk tarafından 90'lar boyunca efsanevi Black Album'ü destekleyen turnelerde çalındı. Rock and Roll Hall of Fame'de yıllarca sergilendikten sonra, orijinal KH-3, bu 30. Yıldönümü sürümü için referans olarak kullanılmak üzere ESP'ye geri gönderildi. Japonya'daki ESP Custom Shop'ta el yapımı olarak üretilen ESP Kirk Hammett Signature Series 30th Anniversary KH-3 Spider, orijinal KH-3 modelinin birkaç yükseltmeyle yeniden üretilmiş halidir. Gövdeye entegre sap yapısına, Floyd Rose Original köprüye ve 17-24 numaralı perdeler arasında oyulmuş gül ağacı klavyeye sahip hızlı, ekstra ince U şeklinde bir sapa ek olarak, bu gitarda bazı geliştirmeler bulunmaktadır. Yıldönümü modelinde yeni olan bir diğer özellik ise Kirk'ün imzası olan EMG Bonebreaker manyetikleridir.
Teknik Özellikler
| Gövde Yapısı | Neck-Thru |
|---|---|
| Skala | 24.75" |
| Gövde Ağacı | Alder |
| Üst Kapak | |
| Sap Ağacı | 3Pc Maple |
| Klavye Ağacı | Macassar Ebony |
| Klavye Yarıçapı | 350mm |
| Renk | Black w/ Spider Graphic |
| Eşik Genişliği | 42mm |
| Eşik Tipi | Locking |
| Sap Profili | Extra Thin U |
| Perdeler | 24 XJ |
| Donanım Rengi | Black |
| Askı Düğmeleri | Standard |
| Burgular | Grover |
| Köprü | Floyd Rose 1000 |
| Köprü Manyetiği | EMG Bone Breaker |
| Orta Manyetik | |
| Sap Manyetiği | EMG Bone Breaker |
| Elektronikler | Active |
| Kontroller | Neck Volume/Bridge Volume/Tone/Toggle Switch |
| Teller | D'Addario XL120 (.009/.011/.016/.024/.032/.042) |
| Kutu / Kılıf | Hardcase |





























































