Hakkımızda

Cangöz Müzik, 1960 yılında Mehmet Cangöz tarafından Ankara’da kurulmuştur. Oğlu Nevzat Cangöz, babasından devraldığı bayrağı daha ileriye taşıyarak Cangöz Müzik'in Türkiye müzik aletleri pazarında sektöre yön veren bir firma haline gelmesini sağlamıştır.

Cangöz Müzik, zaman içerisinde dünyaca ünlü bir çok markanın distribütörlüğünü alarak bu markaların ürünlerini amatöründen profesyoneline birçok müzisyen ile buluşturmuştur ve buluşturmaya devam etmektedir.

60 yılı aşkın tecrübesi ile müzik eğitimi sektörüne de yön vermeyi amaçlamakta olan Cangöz Müzik, yarım asrı aşkın deneyimin mutfağı olan okulu  "Özel Cangöz Akademi Güzel Sanatlar" kursunda uyguladığı yeni nesil eğitim sistemiyle gelecek yıllara örnek olacaktır.

Cangöz Müzik ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi onaylı müzik enstrümanı tedarikçilerinden biridir. Firmamız, Türk Silahlı Kuvvetleri, belediyeler, üniversiteler, konservatuarlar, güzel sanatlar liseleri ve ayrıca birçok özel eğitim kurumu tarafından açılan ihalelerde müzik enstrumanları ve aksesuarlarını temin etmektedir.

Cangöz Müzik, distribütörü olduğu tüm markaları, Türkiye geneli 400'e yakın seçkin bayisi ile müzikseverlere ulaştırmanın gururunu yaşamaktadır.

Cangöz Müzik aşağıda listelenen dünyaca ünlü markaları Türkiye’de müzik enstrumanları sektöründe temsil etmektedir;

Yamaha, Conn-Selmer, Bach, C.G.Conn, King, Holton, Armstrong, Leblanc, Ludwig, Musser, Jupiter,  P. Mauriat, Buffet Crampon, Fox USA, Bulgheroni, Hammerschmidt- Klingson, Moennig-Adler, Roy Benson, Vancore, Premier, Majestic Percussion, D’addario Woodwinds, Vandoren, Neotech, Jody Jazz, Silverstein Works, Böhm, Dick, GEWA, Doerfler, Thomastik-Infeld, Pirastro, Wittner, Ringway, Artesia, Young Chang, Weber, Albert Weber, Kurzweil, LaBella, Dean Markley, Hannabach, Hercules Stands, K&M Stands, Nomad Stands, Ritter Gig-Bags, Tycoon Percussion, Vater, Washburn, ESP, LTD, Laney, Nux, Jay Turser, Admira, Altamira, Gruv Gear, Cherub, Musedo.

Cangöz Müzik ayrıca gitar, perküsyon, yaylı enstrümanlar ve nefesli enstrumanlar kategorilerinde, Çin’in en iyi üreticilerine yaptırttığı kendi özel tescilli markaları ile müzisyenlerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Bu markalarımızdan bazıları ise Carlovy, Almira, Miguel Angela, Madison, Angel, Fox, Cox, Carlos, Rosa, Artstand.